Бугарија набрзо ќе испрати пожарникари во Кочани

by Fokus 22:32
22:32

Соседна Бугарија во најбрз можен рок ќе испрати свои единици на помош во Кочани, кој се бори со огнената стихија денеска.

Ова го истакна претседателот Пендаровски, кој порача дека имал разговор со бугарскиот претседател Радев и договорена е помош за градот од истокот на Македонија.

 

Поврзани новости