Бугарија денеска евакуираше двајца македонски државјани од Украина

by Fokus

Во моментов двајца македонски државјани со автобуси организирани од Генералниот Конзулат на Бугарија во Одеса патуваат до украинско-молдавската граница, изјави за МИА портпаролот на бугарското Министерство за надворешни работи, Митко Димитров.

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Димитров инфомирал дека 22 македонски државјани добиле помош за напуштање на украинската територија.

Поврзани новости