Бројката на активни случаи на корона вирус падна под 10.000

by fokus 21:23
21:23

Бројката на активни случаи на корона вирус денеска се спушти под 10.000. Само денеска се регистрирани 1.731 оздравен пациент.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 90654, бројката на оздравени пациенти е 78154, на починати е 2785, а бројот на активни случаи изнесува 9715.

- Advertisements -

-Денеска бројот на активни случаи падна под 10.000. Ви благодариме што ги почитувате мерки, остануваме посветени на вашето здравје, порача Филипче на Фејсбук.

Поврзани новости