Брнабиќ се сретна со Ковачевски

by fokus 10:10
10:10

Српската премиерка Ана Брнабиќ утринава пристигна во Македонија, по што веднаш се сретна со премиерот Димитар Ковачевски.

За време на посетата, Брнабиќ  ќе присуствува и ќе се обрати на самитот што го организира „Македонија 2025“.

Поврзани новости