Брнабиќ го поканила Заев да ја посети Србија во ноември

by Фокус 13:54
13:54

Српската премиерка, Ана Брбабиќ денеска во Драч изјави дека го поканила македонскиот премиер, Зоран Заев да ја посети Србија во ноември годинава.

– Неговата посета ќе ја искористиме за договор за заедничка седница на двете влади – изјави Брнабиќ.

- Advertising -

Притоа, таа истакна дека се на иста линија со Македонија во однос на прашањето за влез на Косово во УНЕСКО.

Поврзани новости