Брнабиќ: Бев со ролка во Владата затоа што беше поладно

by Fokus

Премиерката Ана Брнабиќ во гостувањето на ТВ Пинк говореше за значењето на штедење на електрична енергија во зимата која доаѓа.

Како што истакна таа, власта во Србија ќе се потруди нејзините граѓни да имаат најквалитетлно греење со рационално трошење.

„Секојдневно ги следам извештаите за дневните температури и се праќаат до локалните самоуправи. Синоќа бев во зградата на владата во ролка, затоа што беше поладно и не се приклучува климата“, истакна Брнабиќ.

Поврзани новости