Бразил пријави повеќе од 20.000 нови случаи, стотици мртви

by Fokus 08:31
08:31

Во Бразил во последните 24 часа регистрирани се 23.227 нови случаи со коронавирус, а 661 пациент починаа.

Во Бразил, од почетокот на пандемијата, од коронавирусот заболеа речиси 5,3 милиони луѓе, додека 154.837 лица починаа, покажуваат податоците на министерството, пренесе Ројтерс.

Поврзани новости