Брат си ја бара исчезнатата сестра

by Fokus 12:29
12:29

Дваесетгодишен струмичанец вчера пријавил дека исчезнала неговата 16-годишна сестра.

Според полицијата, вчера во 22,55 часот во Полициска станица Струмица, Н.А.(20) од село Пиперово пријавила дека истиот ден околу 21,00 часот од дома во непознат правец се оддалечила нејзината 16 годишна сестра. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Поврзани новости