Брат пријавил дека му исчезнала 15-годишната сестра

by Fokus 10:53
10:53

Дваесетгодишно момче пријавило дека исчезнала неговата 15-годишна сестра, информираа од МВР.

Според полицијата, вчера во 13,45 часот во Полициско одделение Камењане, А.С.(20) од с.Г.Палчиште, пријавил дека на 28.04.2018 година од домот во непознат правец се оддалечила неговата 15 годишна сестра.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

 

 

Поврзани новости