Брат и сестра стојат зад лажната Фондација Допир која профитирала од хуманоста на граѓаните

by fokus 16:31
16:31

Брат и сестра се основачите на лажната Фондација Допир која со лажни и измислени профили на дечиња собирала пари од хумани граѓани, тврдејќи дека средствата ќе бидат наменети за лекување на децата. МВР поднесе кривична пријава против братот и сестрата. М.Ш. (53) и А.Ш. (49) се сомничат за сторено кривично дело „компјутерска измама“.

„Фокус“ направи обид да стапи во контакт со одговорните од Фондацијата, но од таму одбија да дадат изјава, а кога прашавме што со оние луѓе кои биле измамени од таму ни спуштија слушалка

- Advertisements -

 

Поврзани новости