Бранко Црвенковски прослави јубилеен 60-ти роденден

by Fokus

Поранешниот претседател на државата Бранко Црвенковски денеска слави јубилеен,  60 роденден.

Неговите сопартијци и пријатели, му го честитаат роденденот,и преку роденденските честитки му порачуваат да биде погласен во неговите настапи во јавноста.

„Среќен роденден на Претседателот Црвенковски, мојот учител и пријател!

Да славите уште многу јубилеи, да Ве има почесто и погласно“, напиша на фејсбук професорката Ана Павловска Данева.

Поврзани новости