Бранко Црвенковски на Конгресот на СДСМ

by fokus 21:38
21:38

Опозиција на 11 декември ќе му се спротистави на ВМРО-ДПМНЕ во два блока-здружен опозциски фронт и десница, за што лидерот на СДСМ Зоран Заев ќе побара поддршка на утрешниот Конгрес на партијата, јави 24 Вести.

На конгресот во отворениот дел ќе бидат поканети повеќе јавни личности, граѓани, кои ги поддржуваат политиките на СДСМ, преставниците на Шарената револуција, како и претставници на партиите кои ќе се најдат во фронтот на Заев.

Од СДСМ, како што јави телевизијата, своето присуство го потврдил и екс- лидерот Бранко Црвенковски.

Поврзани новости