Босилово рече „не“ за отворање на рудник: Тоа е исто како да направиш полско ве-це во дневна соба

by Fokus 18:52
18:52

Жителите на Босилово денеска со протестен марш рекоа „не“ за рудник во нивната општина. И деца и возрасни се приклулчија на поворката што тргна од фудбалското игралиште и треаеше до центарот каде иницијаторите одржаа говори, пренесе Телма.

Протестирачите велат дека борбата против рудникот допрва ќе се засилува и омасовува. Бараат надлежните да реагираат и сериозно да ги сфатат нивните пораки и барања.

- Advertisements -

Поврзани новости