Бошковски: Нема да се занимаваме со реваншизам, главна цел ни е развој на Македонија

by fokus 20:26
20:26

-На овие избори победуваме, а победата е најмалку 15 пратеници, кои ќе одлучуваат за судбината и идната влада на Макадонија – порача Љубе Бошковски на митингот на Колаицијата „ВМРО за Македонија” во Куманово.

Тој вели дека и покрај скептичните анкети, неговата Коалиција продолжува со „победоносниот од”.

- Advertisements -

Лидерот на ВМРО-НО, Љубчо Георгиевски истакна дека нивните аргументи се нивната претходна работа во изминатите години, но и новата изборна програма.

Коалицијата „ВМРО за Македонија” потенцираа дека нема да се занимаваат со никакви реваншистички политики и дека целото внимание ќе биде насочено кон развојот на Македонија и напредок за граѓаните.

Поврзани новости