Бошкоски: Се обединуваме по трет пат, потребни сме и на Македонија!

by fokus 14:17
14:17

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски на промоцијата на коалицијата „ВМРО за Македонија” изјави дека денеска се обединуваат по трет пат за Македонија, откако тоа прво го сториле за независна и самостојна Македонија, а потоа за одбрана на државата.

„Денес Македонија и изворните основи на ВМРО се загрозени и затоа потребни сме и на Македонија“, порача тој.

- Advertisements -

Поврзани новости