Бошкоски почнува со обиколка на градовите и селата во Македонија

by fokus

Битола е прва општина која што ја посетува Бошковски по одлежувањето на затворската казна за политичко монтираниот случај “Поткуп”

Тој вчера имаше средба со членовите на ОМ од Битола, а потоа Бошковски оствари неформална средба со потпретседателот на СДСМ, Александар Кирацовски, Претседателот на Либерално демократска партија, Горан Милевски и пратеникот Ковачевски Васко.

Бошковски за РеволуционерМк кратко изјави:

“Ова е моја прва посета на комитет од Обединети за Македонија, Битола како конзулски град го избравме за почеток. Посетите низ Македонија продолжуваат и во следниот период.”

Поврзани новости