Бошкоска: Очекувам вистината конечно да излезе на виделина

by Фокус

Очекувам дека вистината конечно ќе излезе на виделина и правдата ќе победи, изјави за 24 Вести Виолета Бошковска сопруга на поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошковски.

-Сите овие 5 години кажувавме дека тој е невин, а Љубе го уапсија затоа што сакаа да го тргнат, бидејќи се она на што тој укажуваше се покажа точно и беше презентирано од бомбите, изјави Бошкоска.

Иако таа е задоволна што Специјалното јавно обвинтелство поднесе обвинение, сепак се сомнева дали на крај целиот процес ќе има и судска разрешница.

 

Поврзани новости