Борисов го избегнува Груевски

by Фокус 12:30
12:30

Бугарскиот премиер Бојко Борисов изјави дека ги избегнува сите средби со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

– Како што знаете јас со премиерот Груевски не зборувам, не сакам ни добар ден да му кажам, избегнувам секаква средба со него да имам – рече Борисов пред членовите на неговата партија – ГЕРБ.

По избивањето на политичката криза и објавувањето на прислушуваните материјали, тој имаше средба со опозицискиот лидер Зоран Заев.

Изјавата за Груевски е на 44 минута и 50 секунда.

Поврзани новости