Бонева вратила патни налози за два месеци

by fokus 19:41
19:41

Силвана Бонева ги повлекла сметките за патни трошоци за јули и за август што претходно веќе ги имала доставено до Државната изборна комисија, дознава Алсат – М.

Ова следува, откако неодамна Бонева се најде на удар на јавноста, по веста дека за шест месеци само за патни трошеци од ДИК добила 12 илјади евра.

- Advertisements -

Претходно, Бонева беше критикувана и затоа што како пратеник во само една година, земала 23 илјади евра, но и поради тоа што нејзините синови имаа купено станови на елитна локација во Скопје.

Поврзани новости