Болсонаро опериран

by Fokus 21:33
21:33

Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро во текот на вчерашниот ден беше опериран од камен во мочиот меур и тој е пуштен од болница. Според информациите на лекарите, операцијата била едноставна процедура и поминала во најдобар може ред.

Првиот човек на Бразил беше избоден со нож во текот на кампањата во 2018 години и после тоа беше подложен на четири хируршки интервенции.

- Advertising -

Поврзани новости