Боки 13 претепан во затворот „Идризово“

by fokus

Бојан Јовановски вчера бил нападнат и претепан од три лица, во затворот „Идризово“. Со повеќе телесни повреди Боки 13 е пренесен на лекување во болница.

Случајот го потврдуваат и од МВР, каде што бил пријавен инцидентот.

-Во 20 часот во СВР Скопје – Полициската станица Гази Баба, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со поврди бил донесен Б.Ј.(36) од Скопје. Според пријавеното, околу 15.40 часот во кругот на Казнено-поправната установа Затвор Идризово, каде издржувал затворска казна, Б.Ј. бил физички нападнат од три лица. По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Поврзани новости