Богоевски: Одговорноста е индивидуална, а не на цела „Шарена револуција“

by fokus 20:00
20:00

Павле Богоевски во вечерашното гостување на телевизија Телма го осуди однесувањето на директорот на Агенцијата за поддршка и развој на туризмот, Александар Донев за патувањето со бизнис-класа, но и порача дека одговорноста за тоа е лично негова.

-Не треба личните наши грешки да се препишуваат на целото движење на Шарената револуциј. Тоа е индивидуална одговорност. Исто како што за моите грешки, одговорноста е само моја, рече Богоевски.

Поврзани новости