Богоевски нема да им се извини на Ахмети и Џафери

by Fokus 13:26
13:26

оранешниот разузнавач Слободан Боговески на денешното рочиште во Основниот суд Скопје 2 рече дека не чувстува потреба да им се извини на Али Ахмети и Муса Џафери, кои го тужат за клевета за негово сведочење пред окружниот суд во Њујорк за случајот „Маѓар Телеком“

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети и поранешниот вицепремиер Муса Џафери, кои не дојдоа на рочиштето, во тужбата бараат вкупна отштета од 5,5 милиони денари. Ахмети бара три милиони отштета, а Џафери 2,5 милиони денари.

- Advertisements -

Одбраната на Богоевски побара од Судот да ја отфрли тужбата.

Поврзани новости