Богоев до пратениците од ВМРО – ДПМНЕ: Вие ги штитите криминалците, тоа е велепредавство!

by fokus 13:12
13:12

Јасно е дека ги штитите криминалците. Тоа е најголемо велепредавство, рече Стефан Богоев, пратеник од СДСМ од собраниската говорница кој побара од Трајко Вељаноски да се почитува Уставот и Деловникот и да се одблокира парламентот.

„Во име на земјоделците, на социјалците, во име на пензионерите, на моите другари, во име на вашите деца и внуци, дајте да го одблокираме Собранието, дајте да избереме претседател, да го спречиме егзодусот на младите“, рече Богоев и го потести Трајко Вељаноски дека е должен да овозможи нормално функционирање на Собранието и избор на собраниски спикер.

Поврзани новости