Богдановиќ по засадувањето на новите јапонски цреши: Ова е пример како се грижиме за зеленилото

by fokus 11:25
11:25

Откако минатата седмица беа отстранети, денеска започна со засадување на нови јапонски цреши на улицата „Максим Горки“ во центарот на Скопје.

Градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ не го криеше задоволството што улицата повторно ќе ја има старата слика.

- Advertising -

„Ова е само еден пример како се грижиме за зеленилото во Скопје. Се надевам дека овој тренд ќе продолжи и ќе засадиме се повеќе зелени површини во иднина“, истакна Богдановиќ.

Поврзани новости