Богдановиќ: Не го провоцираме ВМРО, само славиме!

by Фокус 23:21
23:21

Новоизбраниот градоначалник Центар, Саша Богдановиќ, пред седиштето на партиската општинска организација на СДСМ, кое се наоѓа веднаш до централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека не го провоцираат ДПМНЕ, туку си ја слават победата.

Додека славеа, неколку приврзаници на ДПМНЕ реагираа нервозно, по што други сопартијци ги смирија.

Сепак, на крајот не дојде до никаков инциндент.

- Advertising -

К.С.

Поврзани новости