Бочварски во Штип ја однесе победата со разлика од 1.715 гласови

by Fokus 10:36
10:36

Кандидатот од редовите на СДСМ, Благој Бочварски однесе убедлива победа во Штип со 15.078 гласови и го победи својот противкандидат Илчо Захариев од ВМРО-ДПМНЕ.

Според податоците од Државната изборна комисија, Бочварски освои победа со 15.078, додека Захариев доби 13.363 гласови, со што разликата меѓу двајцата кандидати е 1.715 гласа.

- Advertisements -

Поврзани новости