Бочвaрски ќе биде кандидат за градоначалник на Штип од СДСМ

by Фокус 16:55
16:55

Пратеникот Благој Бочварски, кој неодамна стана потпретседател на СДСМ, ќе биде кандидат за градоначалник на Штип на претстојните локални избори.

Оваа одлука на партиската централа веќе пристигнала во општинскиот комитет на социјалдемократите во Штип, што ја прави канддиатурата на Бочварски официјална.

- Advertising -

Инаку, партискиот лидер и премиер, Зоран Заев, денес изјави дека СДСМ утврдила 70 отсто од кандидатите за градоначалници.

Поврзани новости