Битолски основци сечеле вени поради опасните игри „Момо“ и „Синиот кит“

by fokus 13:39
13:39

Од опасните интернет игри „Момо“ и „Синиот Кит“ повредени се и основци во Македонија. Четворица ученици од ОУ „Коле Канински“ од Битола се самоповредиле со сечење вени – дознава Телевизија 24.

Директорот на ОУ „Коле Канински“ од Битола, Зоран Мирчевски го потврди случајот. Тој истакна дека се се случило надвор од училиштето и за се се информирани и МВР и родителите.

- Advertisements -

При контрола на полицијата, кај еден основец пронајден е нож во истото училиште.

Поврзани новости