Битолчани со герила акција му ја „честитаа” аболицијата на Талески

by Фокус 20:46
20:46

Неколкумина демонстранти од Битола, вечерва со герила акција го пречекаа нивниот градоначалник, Владимир Талески, кој се најде на листата на помилувани лица од претседателот Иванов.

Со транспаренти „Долу маските“ и „Честито аболиција“ демонстрантите битолчани го поздравија Талески пред Центарот за култура каде вечерва започна Фестивалот на монодрама.

- Advertisements -

Бидејќи градоначалникот предвреме го информирале, тој влегол од задниот влез, па демонстрантите останаа да го чекаат да излезе за да му ја дадат „честитката”.

Фото: sdk.mk

Поврзани новости