Битолчанец тешко повреден откако со автомобил се забил во бетонски ѕид

by fokus 10:52
10:52

Вчера вечерта, битолчанец бил тешко повреден откако со автомобило удрил во бетонски ѕид и веднапш бил префрлен во Клиничката болница Битола.

„На 04.12.2019 во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од Т.Т.(35) од Битола излетало од коловозот и удрило во бетонски ѕид. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Клиничката болница Битола. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР-Битола“, велат од МВР.

- Advertising -

Поврзани новости