Билд со препорака да се почитува Уставот

by fokus 12:34
12:34

Во секоја демократска земја постои Устав кој треба да се почитува, порача Карл Билд, поранешниот министер за надворешни работи на Шведска по средбата во партиското седиште на СДСМ.

Билд, како што пренесе 24 Вести, рече дека во земјава е во извидничка мисија, со паневропската организација, да собере информации кои ќе им бидат пренесени на европските лидери.

По средбата во СДСМ, Билд заминува во Мала Речица на средба со ДУИ.

Не е предвидена средба со претседателот Ѓорге Иванов.

Поврзани новости