Биљали: Дури и Ахмети да реши да оди со Груевски, четворица негови пратеници нема да гласаат

by fokus

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не можат да формираат Влада, бидејќи таа работна група нема ова да го поддржи, изјави за емисијата Клик Плус на ТВ21 професорот и аналитичар, Мерсел Биљали.

-Дури и Ахмети да реши да оди со Груевски, тројца пратеници на ДУИ нема да гласаат за таа влада, а еден изјавил и дека ќе се разболел доколку се случи ова, изјави во емисијата Клик Плус на ТВ21, Мерсел Биљали.

Поврзани новости