Бил обезбедување во автомат клуб, од кој подоцна украл 13 илјади евра

by Fokus 13:57
13:57

Скопската полиција поднесе кривична пријава против 27-годишен скопјанец поради извршена тешка кражба, информираа од МВР.

Според полицијата, на 22.01.2018 година околу 17.00 часот во автомат-клуб на ул. „Наум Наумовски Борче” во Скопје“ пријавениот, кој претходно бил вработен како обезбедување во клубот, преку задната врата влегол внатре. Потоа, со шифра со која ја знаел од времето кога бил вработен, ја отворил вратата од просторијата во која се чувале пари за дневна игра, и од сефот одзел околу 813.182 денари, по што побегнал од местото.

- Advertisements -

Поврзани новости