Бил Клинтон задрема за време на инаугурацијата на Бајден

by fokus 16:40
16:40

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон, во периодот од 1993 до 2001 година, задрема за време на вчерашната инаугурација на 46. претседател на САД, Џо Бајден, пишува „Њујорк пост“.

Во кратко видео, кое се прошири низ социјалните мрежи, се гледа како Бил Клинтон не може да ги задржи очите отворени, а неговата глава постепено се наведнува надолу кон градите, додека трае инаугурацијата во Вашингтон.

- Advertisements -

Клинтон на церемонијата седеше до својата сопруга Хилари, меѓу останатите поканети официјални лица.

 

Поврзани новости