Безживотно машко тело најдено во Битола

by fokus 11:09
11:09

Во СВР Битола вчера во 17:05 часот од Итна медицинска помош било пријавено дека има починато лице на ул.„Кирил Пејчиновиќ“.

Од извршениот увид било констатирано дека се работи за Џ.С. (37) од Битола. За настанот бил известен Јавен обвинител, кој наредил обдукција врз телото на починатиот.

Поврзани новости