Бездомник пронајден починат на улица „Македонија“

by fokus 16:27
16:27

Б.К., кој повремено го посетувал пунктот за бездомници на Црвениот крст во Скопје, вчера бил пронајден починат на улица „Македонија“.

Случајот во СВР Скопје го пријавила Итната медицинска помош во 10:15 часот.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

МВР соопшти дека по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Поврзани новости