Без вода утре хотел Парк и корисниците околу стадионот „Филип Втори“

by fokus 16:05
16:05

Поради поврзување на нова мрежа ф-150 на ул. „Аминта Трети“, во градскиот парк, утре без вода ќе останат Хотел Парк и корисниците околу Градскиот Стадион „Филип Втори“.

Од ЈП „Водовод и канализација“-Скопје информираат дека корисниците од овој дел без вода ќе бидат од 10:00 часот до санирање на дефектот.

- Advertisements -

Поврзани новости