Без вода улица Мраморец во Влае

by fokus 09:31
09:31

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека утринава без вода ќе бидат жителите на улица Мраморец во населба Влае.

„Ве известуваме дека на ден 17.08.2018г поради изведување на водоводен приклучок ф-80 мм на ул.Мраморец 55, нас.Влае, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:40 до завршување“, соопштија од таму.

- Advertisements -

Поврзани новости