Без вода улица „Ѓорѓи Капчев“ во населба Лисиче

by fokus 15:02
15:02

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ инфомираат за прекин во водоснабдувањето.

„Ве известуваме дека на ден 01.06.2018 поради уличен дефект Ф-5/4мм на ул. Ѓорѓи Капчев бр.35 во населбата Лисиче, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица од 13:50 до санирање на истиот“, соопштија од таму.

- Advertisements -

Поврзани новости