Без вода неколку улици во Кисела Вода

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин во водоснабдувањето.

„Ве известуваме дека на ден 06.07.2018 г. поради уличен дефект ф-100. На раскрсница Дренак и Балзакова, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците во населба Кисела Вода ул. Дренак, Виктор Иго, Невена Ѓ Дуња од 09:00.часот до санирање на дефектот“, велат од таму.

 

 

Поврзани новости