Без вода две улици во Чаир

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин на водоснабдувањето во Чаир.

„Ве известуваме дека на ден 23.07.2018 г. поради промена на затварач (Шибер) од Ф 80mm на ул. Благоја Паревиќ бр.12  во населба Чаир прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. Благоја Паревиќ и ул. Никола Малешевски од 10:20 часот до завршување“, соопштија од таму.

Поврзани новости