Без вода денеска жителите на село Инџиково

by Fokus 11:47
11:47

Од комуналното претпријатие „Водовод и Канализација“ информираа дека е прекинато водоснабдувањето во Инџиково.

„Ве известуваме дека на ден 12.05.2018г.поради  уличен  дефект   ф-100.    , прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од село Инџиково од  10:10.часот до санирање на дефектот“ – се наведува во соопштението.

- Advertisements -

 

Поврзани новости