Без вода денеска ќе биде дел од Бутел

by Fokus

Прекинато водоснабдување денеска ќе имаат жителите на скопската општина Бутел, информираа од Водовод и канализација.

„Ве известуваме дека на ден 30.04.2018 г. поради дефект на водоводна приклучна цевка  од  Ф1” ( цол) на ул. Рокомија 70 б н.Бутел прекинато водоснабдување  ќе имаат дел од  корисниците  од ул. Рокомија од  13:50 часот  до завршување – се наведува во соопштението.

Поврзани новости