Без вода денеска делови од Горно Лисиче и Ѓорче Петров

by Fokus 11:30
11:30

Поради изведба на водоводен приклучок од ф-5/4 на ул.Божин Николов 75 б, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Горно Лисиче до изведба на истиот, информираа од Водовод и канализација.

-Поради уличен дефект од ф-100мм на ул.Алекса Демниевски 11 (населба Ѓорче Петров), прекинато водоснабдување ќе имат корисниците од ул. Алекса Демниевски и дел од Ѓуро Салај од 10:20 часот до завршување на дефектот – се наведува во соопштението.

Телефон за информации: 023073010

Поврзани новости