Јавното претпријатие Водовод и канализација известува дека денеска поради санација на водоводен приклучок Ф 100мм без вода ќе бидат жителите на ул. Ѓорги Димитров и ул. Вера Јоциќ во Кисела Вода.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато во 9:30 часот, а ќе трае до санација.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.