Поради дефект на водоводна приклучна цевка, жителите на ул. Лазар Поп Трајков од Автокоманда ќе бидат без водоснабдување.

Прекинот ќе трае од 09:10 часот па се до санација на дефектот.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.