Без вода дел од Волково

by Fokus

Поради дефект на затворач ф-100 милиметри на улица 30 бб во Волково (во близина на последна автобуска на 22-ка), денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од Волково.

Како што информираат од РЦУК СКопје, водоснабдувањето ќе биде во прекин од 9:50 часот, па до завршување со санација на дефектот.

Поврзани новости