Без вода дел од населбата Радишани

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за преки на водоснабдувањето во населба Радишани.

„На ден 10.10.2018г. поради уличен дефектна цевка одФ-80мм. ул. Бел камен бб кај маркет „Орешац“ во населбата Радишани, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Бел камен од 09:30 часот до санирање на истиот“, соопштија од таму.

 

Поврзани новости