Без вода дел корисниците во населба Жданец

by fokus

Прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од улицата „Девол“ и дел од улицата „Жданец“ во населба Жднец, соопшти ЈП „Водовод и канализација“.

Причина за прекинот на водоснабдувањето, како што посочуваат од претпријатието, е дефект на приклучна цевка ф1“ на улица „Девол“ број 54 и ќе трае до санирање на дефектот.

Поврзани новости